SÁRKÁNYHAJÓ FESZTIVÁLOK 2022

11. Hosszú Távú Sárkányhajó Magyar Bajnokság, Egyetemi Regatta 2022/1
Baja, Petőfi - sziget
2022. május 21.

18. Győri Nebuló Kupa és Egyetemi Regatta 2022/2 (Győri Egyetemi Sárkányhajó Magyar Bajnokság, MEFOB - első forduló)
Győr, Aranypart II, Mosoni - Duna
2022. május 27.

18. Győri Sárkányhajó Fesztivál
2022. május 28.

8. 10 személyes Magyar Bajnokság, Szabadidős Magyar Bajnokság, Egyetemi Regatta 2022/3

2022. szeptember 16-18.

17. Székesfehérvári Nebuló Kupa és Egyetemi Regatta 2022/4 (Székesfehérvári Egyetemi Sárkányhajó Magyar Bajnokság, MEFOB - második forduló)

(2015. május 9.)

Két héttel az Év sportfesztiválja után a Duna még mindig visszhangozza a 2015. évi Regatta szurkolóinak éljenzését. A derűs idő, a megfelelő szélirány, a profi kormányosok és a csapatok felkészültsége mind-mind hozzájárultak a szurkolók szórakozásához és a vízen egymással vetélkedő csapatok versenyéhez. A 12 sárkányhajó látványos versenye a Parlamenttől egészen a Műegyetemig tartott, ahol végül a képzeletbeli célszalagot a győri SZE csapata szakította át, őket pedig szorosan követte a nagy szurkolói táborral rendelkező csapat, a BME csapata. A 3. helyen a Dr. Simicskó István, sportért felelős államtitkár úrral megerősített TF csapata érkezett be, akik megelőzték a Budapesti Corvinus Egyetem legénységét. A mezőny második felében ért célba a Pázmány Péter Katolikus Egyetemet képviselő hajó, őket közvetlenül követte a tavalyi győztes Szegedi Tudományegyetem. A 9. helyen a Nemzeti Közszolgálati Egyetem fekete serege siklott be, míg a 10. helyre az idén „Legsportosabb Egyetem” címet elnyerő BGF evezte be magát. A sereghajtók, az ELTE és az Andrássy Gyula Német Nyelvű Egyetem csapatai lettek kitűnő időeredménnyel. Kitartásból és együttműködésből jelesre vizsgázott minden legénység!

Ha megjött a kedved a sárkányhajózáshoz, nem kell várnod a jövő évi Regattáig! Budapesten a Lágymányosi-öbölben (Kopaszi-gát) folytathatod az edzéseket - illetve a fővárosban és a vidéki helyszíneken szintúgy - keresd a Magyar Sárkányhajó Szövetség egyesületeit, akik szeretettel várnak Titeket további edzés- és versenyzési lehetőségekkel!

Gratulálunk a csapatoknak! A jelszó továbbra is: Evezz velünk!