7. 10 személyes Magyar Bajnokság, Szabadidős Magyar Bajnokság

19. Sárkányhajó Magyar Bajnokság, Szabadidős Magyar Bajnokság
2021. szeptember 17-19.

16. Székesfehérvári Sárkányhajó Fesztivál
Székesfehérvár, Csónakázó tó
2021. szeptember 25.

17. Győri Nebuló Kupa és Egyetemi Regatta 2021 (Egyetemi Sárkányhajó Magyar Bajnokság, MEFOB)

(2016. május 7.)

Iain Lindsayt, az Egyesült Királyság magyarországi nagykövetét a skót nyárra emlékeztette az időjárás. A negyedik Dunai Regatta megnyitóján örömét fejezte ki a lelkes egyetemista szurkolók láttán, és sok szerencsét kívánt minden versenyzőnek. A nagykövet mellett Szalay-Bobrovniczky Alexandra humán területekért felelős főpolgármester-helyettes és Dr. Kiss Ádám, a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség elnöke is köszöntötte a résztvevőket. A versenyeket idén is Gundel Takács Gábor közvetítette és hozta közelebb a rakparton szurkoló tömeghez. Külön megtiszteltetés volt a rendezők és a versenyzők számára, hogy a csapatokat az MSSZ elnökének meghívására hivatalosan Magyarországra látogató, Nemzetközi Sárkányhajó Szövetség (International Dragon Boat Federation (IDBF) elnöke, Mike Thomas rajtoltatta el. A nem mindennapi látványt nyújtó verseny, idén három futamban került lebonyolításra: a két elődöntő után a legjobb 8 időeredménnyel rendelkező csapat kerülhetett a döntőbe. Ennek alapján a döntőbe az első futamból 6 csapat, míg a második futamból 2 csapat jutott be. A versenyt a Testnevelési Egyetem csapata nyerte, második helyen a korábbi győztes győri Széchenyi István Egyetem csapata végzett, míg a dobogó harmadik fokára a múlt hétvégén hosszú távú versenyen is résztvevő Pécsi Tudományegyetem csapata végzett. Bár a dobogóra csak három csapat állhat fel, az összes résztvevőt elismerés illeti azért az összetartásért, csapatszellemért és nem utolsó sorban sportteljesítményért, amit mind a felkészülés alatt, mind a versenyen tanúsítottak. Az evezős nyolcasok összecsapása - szivárvány kíséretében - végül a Széchenyi István Egyetem győzelmével zárult. A Magyar Sárkányhajó Szövetség tagszervezetei szeretettel várják mindazokat az egyetemistákat vagy akár nézőket, akiknek megjött a kedve vagy folytatnák a sárkányhajózást. További információk és elérhetőségek: www. sarkanyhajozas.hu „Tagszervezetek” menüpont alatt és a Szövetség Facebook oldalán.

Így sárkányhajóznak az egyetemisták-Dunai Regatta 2016Így sárkányhajóznak az egyetemisták-Dunai Regatta 2016