2020. augusztus 14 - 15.

11. Szegedi Sárkányhajó Fesztivál
Szeged, Tisza
2020. szeptember 5.

14. Fadd-Dombori Sárkányhajó Fesztivál 18. Sárkányhajó Magyar Bajnokság, 6. 10 Személyes Sárkányhajó Magyar Bajnokság

2020. október 3.

16. Győri Nebuló Kupa és Egyetemi Regatta 2020 (Egyetemi Sárkányhajó Magyar Bajnokság, MEFOB)

(2020. október 4.)

központja volt. Pénteken délelőtt a már hagyományos Nebuló Kupa futamaira került sor, délután pedig az Egyetemi Regatta 2020 azaz a MEFOB került megrendezésre. Szombaton pedig a Győri Sárkányhajó fesztivál zajlott az Aranypart kettőn. Az Aranypart már jól bejáratott sárkányhajós versenyhelyszín, több, mint tíz éve rendeznek ott versenyeket. Idén a Dunai Regatta elmaradásával a győri MEFOB volt az egyetemista sárkányhajósok legnagyobb versenye. A szervezők legnagyobb örömére hat egyetemről érkeztek versenyzők: BCE, ELTE, TE, PTE, SZIE és a házigazda: SZE. A 200 méteres sprintversenybe két előfutamot rendeztek, melyekből az előfutamok győztesei és az utánuk legjobb időt teljesítő csapat jutott be a döntőbe. A többieknek sem lehetett okuk panaszra, hiszen a B-döntőben ők is újra vízre szállhattak. A döntőben a PTE, az SZE és a TE hajói sorakoztak fel a rajtnál, hogy aztán egy fantasztikusan izgalmas versenyt fussanak! A pécsiek mindössze 40 századmásodperccel előzték meg a Testnevelési Egyetem hajóját, akik mögött 1 másodperccel érkeztek be a helyi Széchenyi István Egyetem hallgatói. A kis döntőt az ELTE magabiztosan nyerte, mögötte a BCE, majd a SZIE egysége ért célba. A maratoni, 2000 méteres távon az volt az igazi kérdés, hogy ki bírja jobban erővel, hiszen a korábbi futamokban már sok energiát használtak el a versenyzők. Végül az első három helyezett itt is a 200 méteres döntő résztvevői közül került ki, csak immár a Testnevelési Egyetem hallgatói bírták jobban, a pécsiek másodikként értek célba. Az SZE csapata második bronzérmét szerezte meg, a 4-5-6. helyeken ismét ELTE, BCE, SZIE volt a sorrend.